GRUPA BTI GUMKOWSKI
 

Mikroinwertery

NAJWYŻSZE BEZPIECZEŃSTWO INSTALACJI

Aktualnie dużo mówi się o zaburzeniach wydajności instalacji fotowoltaicznych. Wystarczy już najmniejsze zacienienie jednego z paneli, aby spadła wydajność pozostałych. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie montowanych przez nas mikroinwerterów, które gwarantują prawidłową pracę pozostałych paneli w sytuacji, kiedy jeden lub więcej modułów ulegnie awarii lub po prostu znajdzie się w cieniu. Mikroinwertery sprawiają bowiem, że każdy panel stanowi w praktyce osobną jednostkę prądotwórczą.

 

Niezwykle istotne jest też wyższe bezpieczeństwo instalacji opartej o mikroinwertery. Ich zastosowanie ogranicza napięcie na dachu do maksimum 60 V, co w praktyce eliminuje największe zagrożenia związane z użytkowaniem instalacji fotowoltaicznej w postaci pożarów i porażeń.

ZALETY MIKROINWERTERÓW

Dłuższa żywotność – mikroinwetery pracują pod mniejszym obciążeniem, dlatego są zdecydowanie bardziej trwałe od klasycznych falowników. Nawet jeśli dojdzie do uszkodzenia mikroinwetera to wystarczy wymienić tylko jeden z nich.

Łatwość rozbudowy instalacji fotowoltaicznej – mikroinwertery sprawiają, że rozbudowa instalacji jest prostsza niż myślisz. Chcąc zwiększyć jej moc, wystarczy bowiem zamontować kolejne moduły wraz z mikroinwerterami.

Brak ograniczeń względem minimalnej mocy instalacji fotowoltaicznej – mikroinwertery pozwalają na realizowanie nawet najmniejszych instalacji wyposażonych w pojedyncze sztuki modułów fotowoltaicznych. Takie rozwiązanie nie jest możliwe w przypadku wykorzystania klasycznych falowników.

Wysoka elastyczność w projektowaniu instalacji fotowoltaicznych – mikroinwertery sprawiają, że nawet właściciele nieruchomości z nietypowymi i zacienionymi dachami będą mogli pozwolić sobie na budowę własnej instalacji fotowoltaicznej.

SPRAWDŹ NASZE
POZOSTAŁE PRODUKTY

Mikroinwertery to nie wszystko. Zobacz także stosowane przez nas panele fotowoltaiczne, pompy ciepła i systemy montażowe do fotowoltaiki.

ZOBACZ, JAKIE TO PROSTE

qode-np-item
1
Kontaktujesz się z nami i otrzymujesz najlepiej skalkulowaną wycenę kompleksowej instalacji z montażem
qode-np-item
2
Podpisujemy umowę z deklaracją gwarancji na montaż, wydajność i niezawodność instalacji. Możesz spać spokojnie!
qode-np-item
3
Wykonujemy kompleksowy i sprawny montaż instalacji fotowoltaicznej z wykorzystaniem najtrwalszych paneli.
qode-np-item
4
Cieszysz się fotowoltaiką zdolną do zredukowania wysokości rachunków za prąd nawet do zera

NAJKORZYSTNIEJSZA
WYCENA W 24H

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego i mailowego. Nasi doradcy energetyczni czekają, aby sporządzić atracyjną wycenę i odpowiedzieć na nurtujące pytania.

Call Now ButtonZadzwoń do nas!